Juventus 'bie' në Verona, Interi mund t'i ketë marrë vendin e parë (VIDEO)

Skuadra e juventusit ka humur ne Verona me rezultatin 2-1. Kjo humbje mund t'i kushtojë shumë bardhezinjve pasi sot në darkë interi që luan kundër milanit ka mundësi ti rrëmbejë vendin e parë. Bardhezinjë treguan një formë të dobët me përjashtim të Ronaldos i cili shënoi një gol spektakolar dhe arriti një tjetër rekord personal duke shënuar përt të dhjetën herë rradhazi. Pjesa tjetër e skuadrës bëri një paraqitje të dobët fakt që e pranoi edhe trajneri maurozio sari i cili than ë fund të ndeshjes se është e papranushme të bëjmë të tialla gabimesh.

Verona kaloi në avantazh që në minutën e 21-ë, me Marash Kumbullën i cili  devijoi saktë me kokë krosimin e Gynter. Por, gjyqtari i takimit e anulloi golin i ndihmuar nga pamjet e VAR-it. Përvec golit të anullluar gardiani kombëtares bëri një parqitje shumë të mirë teksa përballë kishte lojatrë si kristiano ronaldo dhe paolo dibala.

Bardhezinjtë në minutën e 65-ë kaluan në avantazh me Kristiano Ronaldon pas një aksioni personal. Por, vendasit reaguan me ish-milanistin Fabio Borini. Italiani përfitoi nga dy gabime të bentankur dhe bonucit duku vendosur ndeshjen në baraspeshë. Verona arriti ta përmbysë ndeshjen me anë të penalltisë së shënuar nga Pacini, e cila u fitua nga mbrojtësi Marash Kumbulla. Kapiteni i Juventusit Leonardo Bonuçi preku me dorë goditjen me kokë të mbrojtësit të talentuar shqiptar. Verona i shkaktoi humbjen e tretë Juventusit në këtë sezon.