Juventus fiton derbin e Italisë
Interi i dorëzohet ‘Zonjës së Vjetër’

Juventus fiton derbin e Italisë<br />Interi i dorëzohet ‘Zonjës së Vjetër’
Juventus fiton derbin e Italisë përballë Interit me rezultatin 2-0 dhe marshon drejt titullit kampion. Zikaltërit u treguan edhe njëherë tjetër të pafuqishëm për të ndalur kampionët e Italisë duke treguar se diferencat janë shumë të mëdha dhe se akoma nuk janë gati për të sfiduar ‘Zonjën e Vjetër’ që pavarësisht se luajti në mesjavë ishte më e freskët e kurrë në derbi.

Në pjesën e parë vlen të theksohet një tranversë e Hernanes në fillim që shtangu miqtë, ndërsa goli për vendasit erdhi në pjesën e dytë.

Fillimisht ishte Bonuçi që shfrytëzoi asistin e pavullnetshëm nga D’Ambrosio në një goditje të lirë pa pretendime nga Dybala.

Ndërsa për të vulosur gjithçka mendoi Morata, që sapo u fut në fushë fitoi një penallti të cilën e shndërroi sërish vetë në gol duke mbyllur gjithçka.

Sot do të zhvillohen ndeshjet 19:00 Lazio – Sassuolo, 21:00 Fiorentina – Napoli.