Juventus fiton kupën e Italisë

Futbollistë të Juventusit

Juventusi ka fituar kupën e Italisë pasi fitoi në ndesjen kundër Lazios sonte në mbrëmje në stadiumin Olimpico 2:0 në finale.

Golat i kanë shënuar Daniel Alves (12’) dhe Leonardo Bonucci (25’). Ndërkohë për Lazion luajti edhe portieri i Kombëtares shqiptare Thomas Strakosha, i cili u bëri pritje fantastike gjatë ndeshjes.

Pas fitimit ë kupës së Italisë, tani Juventusi do të jetë pretendente për të fituar Ligën e Kampioneve.

l.q./a.de./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Operacioni në Vlorë/ A besoni se Shqipëria është kthyer në 'varr' për mbetjet toksike që vijnë nga jashtë?

Komento