Juventus rikthehet te fitoret, mposht pa vështirësi Genoa-n! Tre pikë edhe për Napolin, Lazio ia del në frymën e fundit

Juventus është rikthyer te fitoret pasi humbjes me Benevento-n dhe barazimit me Torinon. Skuadra bardhezi ka mposhtur 3-1 Genoa-n falë golave të realizuar nga Kulusevski, Morata dhe McKennie. Me këtë fitore ‘zonja e vjetër’ mbetet në vendin e tretë, por ngjitet në kuotën e 62 pikëve, 1 më pak se Milani i vendit të dytë.

Sakaq për llogari të javës së 30, 3 pikët ka marrë edhe Napoli që ka mposhtur 0-2 Sampdoria-n, ndërsa falë golit të Savic në minutat shtesë Lazio fitoi 0-1 kundër Verona-s.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba