Juventusi fut në kolaps kompanitë televizive, tifozët: Asnjë lojtar mos pranojë ftesën e kombëtares italiane

Juventusi fut në kolaps kompanitë televizive, tifozët: Asnjë lojtar mos pranojë ftesën e kombëtares italiane

Tifozët e Juventus

Juventus u dënua me heqjen e 15 pikëve nga renditja për shkak të manovrave financiare në lidhje me "plusvalencat". Drejtësia sportive e Federatës Italiane të Futbollit vendosi t'i ulë pikë "Zonjës", duke e dërguar nga vendi i tretë në të dhjetin e Serie A.

Tanimë fansat e bardhezinjve kanë nisur një aksion në kanalet e komunikimit, teksa kanë kërkuar që të heqin abonimet nga kompanitë që transmetojnë Serie A. Sipas raportimeve nga Italia, SKY dhe DAZN kanë humbur gati 140 milionë euro nga tërheqja e abonimeve prej tifozëve të Juventus.

Veç saj, në ambientet ultras është hedhur ideja se lojtarët e Juventus nuk duhet të pranojnë ftesën e kombëtares së Italisë. E gjithë kjo nismë vjen në kushtet kur disa skuadra në Itali kanë luajtur me "plusvalencat", teksa vetëm Juventus është dënuar me heqje pikësh.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët