POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Juventusi merr një fitore duke mposhtur Parmën, Ronaldo dështoi të shënonte

Foto nga ndeshja

Juventusi në ndeshjen e javës së tretë në Serie A, ka marrë një tjetër fitore të rëndësishme pasi ka mundur Parmën me një fitore madhështore.

Mirëpo të besuarit e Massimiliano Allegrit nuk dolën të zhgënjyer pasi vijuan ecurinë pozitive, ku fituan  me rezultatin 2-1, ndërsa Ronaldo ende nuk ka shënuar golin e parë me fanellën e “Zonjës së Vjetër”.

Juventusi kundrejt Parmës e nisi ndeshjen furishëm dhe pas vetëm dy minutave kaloi në avantazh, falë Mario Mandzukicit, i cili u tregua i shkathet pranë portës kundërshtare.

Mirëpo reagimi i Parmës të rikthyer këtë vit në Serie A ishte fantastik, me Gervinhon që realizoi golin e barazimit pas gjysmë ore lojë.

Gjithashtu Allegri e nisi pjesën e dytë duke e futur në lojë Douglas Costan në vend të Federicho Bernardeschit, dhe futja e tij e ndryshoi ritmin e ndeshjes.

Veçse Juve e ka shfrytëzuar këtë dhe e ka kthyer avantazhin përmes Blasie Matuidit.

E habitshme, Ronaldo bëri disa herë përpjekje të pareshtura nga krahu i djathtë, por dështoi të shënonte.

Gjithsesi kjo ishte fitorja e tretë e Juves që kryeson tabelën me 9 pikë të grumbulluara.

FT: Parma-Juventus 1-2

Shënues: Zhervinjo (33′) / Manxukiç (2′), Matuidi (58′)

a.de.
Komento