Juventusi pëson rritje në aksione, ja vlera e përfituar

Foto ilustruese

Juventusi ka arritur edhe njëherë rritje në tregun e aksioneve, duke shkëmbyer aksionë në vlerë 1.343 miliardë dollarë, një rritje prej 3.55 për qind.

Mirëpo vlera e Bianconeri është rritur shumë muajve të fundit, pjesërisht për shkak të efektit Cristiano Ronaldo që ekipi e transferoi për 100 milionë euro nga Real Madrid.

Aksionet e saj sot kanë arritur një rekord të ri ku janë rritur nga 1.343, duke e mposhtur atë të mëparshmin që e kishin në janar prej 1.324 në janar të 2002’ës.

Bëhet e ditur se në një treg të aksioneve ato kanë shkuar në 1.409 miliardë euro.

Gjithashtu aksionet e Bianconeri kishin vlerë prej 0.6190 milionë euro në fillim të qershorit, përderisa në gjashtë muajt e fundit kanë pasur ngritje 106.62 për qind.

a.de./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

In memoriam/ Rolf Ködderitzsch, si albanolog dhe njeri