Ka ndryshime në Qeveri, Vjollca Braho emërohet zëvendësministre e Shëndetësisë, ish-drejtoresha e ISHSH! Ikën Albert Nikolla

Albert Nikolla dhe Vjollca Braho

Teksa Këshilli i Ministrave është ende në mbledhje ka dalë vendimi i parë.

Report Tv ka mësuar se është liruar nga detyra Albert Nikolla dhe në vendin e tij si zv/ ministër i Shëndetësisë është emëruar Vjollca Braho, e cila deri tani ka qenë në krye të Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor.


Lajmi kryesor:

Vendimi i Qeverisë: Marrëveshja me Kosovën, leje pune më thjesht dhe njohje të sigurimeve shoqërore! Ministrja e Arsimit: Abetare të unifikuar për të gjithë


K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Paradoksi pas vizitës së Ramës/ 30 vjet nga rivendosja e marrëdhënieve diplomatike, por prej 8 vjetësh Shqipëria ende pa ambasador në Vatikan