'Ka vdekur punëdhënësi i burrit', KPA shkarkon Prokuroren e Tiranës

Komsioni i Posaçëm i Apelimit ka marrë sot vendimin për shkarkimin e Prokurores së Tiranës, Anoneta Sevdari, njëkohësisht dhe anëtare e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Vendimi erdhi për shkak se Sevdari kishte probleme me pasurine e bashkëshortit.

Në senacën e datës 25 shkurt ndaj Sevdarit u paraqit një ankesë e re nga Komisioni Publik i cili ankimonte pasurinë e bashkëshortit, të cilën ajo e justifikoi me punën e tij jashtë vendit. Sa i përket pasurisë të krijuar nga bashkëshorti në Arabinë Saudite, Sevdari u shpreh se natyra e të ardhurave të tilla, nuk parashtrohet në deklaratat e pasurisë.

Antoneta Sevdari

Sevdari deklaroi se nuk e vërteton dot sa janë tatimet dhe nuk janë siguruar dokumentet për shkak se Arabia Saudite nuk është përgjigjur në shkresën e dërguar ndërkohë që punëdhënësi i bashkëshortit të saj ka ndërruar jetë.

Pas shkarkimit të Sevdarit, KLP do të mbetet me dhjetë anëtarë.

 

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Irdi: 01/03/2019 15:03

  Artikull shume I drejte. Ky vendim duket si "gjueti shtrigash". Po te shohim cfare do thote kolegji per persona me lidhje kriminale apo pasuri te cuditshme qe po presin ne rradhe te apeluar. Kolegji te ulet te analizoje kete vendim e te nxjerre mesime qe mos beje gafa ligjore ne kurriz te jetes se njerezve. Nuk eshte arritje e reformes vetem heqja o zoterinj,ama hiqni aty ku duhet. Sa raste ka qe duhej te ankimonte Komisioneri Publik,e nuk e beri ??Brikena Ukperaj ju kujton gje me skandalin e Karaburunit???? Pp mbroni interesin publik apo po pastroni listat????? E turpshme

  Përgjigju
 • DHORI: 28/02/2019 14:16

  SA GALLATE. GJETI MENYREN ME BUKUR PER TE JUSTIFIKUAR LEKET QE I KA MARRE NJEREZVE. PO PER LEKET QE KA MARRE KUR KA QENE NE DURRES PROKURORE DUKE NXJERRE SHOKET E BURRIT APO EDHE ATO JANE NGA PRONARI QE KA VDEKUR DHE E KA MARRE TE VERTETEN ME VETE

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ I kërkoi një qytetari 50 mijë lekë për ta lehtësuar nga kallëzimi, AMP arreston oficerin e krimeve të Komisariatit nr.4 (EMRI)

Tiranë/ I kërkoi një qytetari 50 mijë lekë për ta lehtësuar nga kallëzimi, AMP arreston oficerin e krimeve të Komisariatit nr.4 (EMRI)