Kalendari i aktiviteteve kulturore për ditën e shtunë, 20 shtator 2014

20 shtator 2014 - Në Teatrin Kombëtar ora 20:00 jepet pjesa "Radio Iliria" nga autorët Iris dhe Erand Sojli, me aktorët: Arben Bajraktaraj, Merkur Bozgo, Erjeta Cufa.
20 shtator 2014 - Qëndra e Fëmijëve (Teatri i Kukullave) në orën 11:00 do të jepet shfaqja "Cufo e Tipi", një aventurë me verdhushka".
20 shtator 2014 - Muzeu Historik Kombëtar (Atriumi) ora 18:00, "Vox Baroque" (Jusuf Beshiri & Abigeila Voshtina)
20 shtator 2014 - Muzeun Historik Kombëtar, Salla Lindore ora 18:00, "Besim" - Ekspozita e Klerit dhe Bashkëjetesës Fetare.
 

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Do të trafikonin 17 kg kanabis në Mal të Zi, në pranga 3 të rinj në Malësi të Madhe