Kalendari, Shqipëria pret Anglinë më 28 mars, ndeshja e parë me Andorrën

Kalendari, Shqipëria pret Anglinë më 28 mars, ndeshja e parë me Andorrën

Shqipëria ka mësuar kalendarin e rrugëtimit për kualifikueset e botërorit Katar 2022. Kuqezinjtë e nisin me Andorrën në transfertë teksa menjëherë pas saj pret në shtëpi Anglinë.

Më pas Shqipëria shkon drejt San Marinos për të mbyllur sfidën e 3-të të marsit. Në shtator Shqipëria udhëton drejt Polonisë, dhe kthehet për të pritur Hungarinë dhe San Marinon.

Në tetor Shqipëria udhëton në Hungari dhe rikthehet në shtëpi me Poloninë. Kurse në nëntor ndeshjen e parafundit e luan në ”Wembley” më 12 nëntor të 2021 kurse e mbyll me Shqipëri-Andorra më 15 nëntor.

KALENDARI I KUALIFIKUESEVE

Ndeshja e parë, 25 Mars 2021: Andorra-Shqipëri

Ndeshja e dytë, 28 Mars 2021: Shqipëri-Angli

Ndeshja e tretë, 31 Mars 2021: San Marino- Shqipëri

Ndeshja e katërt, 2 Shtator 2021: Poloni-Shqipëri

Ndeshja e pestë, 5 Shtator 2021: Shqipëri-Hungari

Ndeshja e gjashtë, 8 Shtator 2021: Shqipëri-San Marino

Ndeshja e shtatë, 9 Tetor 2021: Hungari-Shqipëri

Ndeshja e tetë, 12 Tetor 2021: Shqipëri-Poloni

Ndeshja e nëntë, 12 Nëntor 2021: Angli-Shqipëri

Ndeshja e dhjetë, 15 Nëntor 2021: Shqipëri-Andorra

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • rei: 09/12/2020 09:19

    Mendoj se do dalim te katert ne grup. Jo prej faktit se Anglia, Polonia apo Hungaria kane ekipe me te mira, por na mundin me "fanelle". Kemi ndjenje inferioriteti ndaj te trejave.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Ishte me bashkëshorten, sulmohet arbitri i finales së Europa League! Tifozët e Romës 'fluturojnë' karriget kokës

VIDEO/ Ishte me bashkëshorten, sulmohet arbitri i finales së Europa League! Tifozët e Romës 'fluturojnë' karriget kokës