POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

“Kam by*ën 3 herë sa koka jote”, motra e Encës kapet keq me ndjekësin 6-vjeçar

Uindi Haxhia

Duke qenë se është mjaft aktive në Instagram, motra e Encës është kthyer edhe një nga personazhet më të komentuar në rrjetet sociale, sidomos për faktin që poston shumë foto provokuese. Mbrëmjen e kaluar Uindi e cilësoi si një mbrëmje për t’u kthyer përgjigje të gjithë atyre që i komentojnë në mënyrë negative.

Një nga këto persona ishte edhe një profil që në foto kishte një djalë të vogël. “Po mirë pse nuk mban dietë ti, se kuptoj si të pëlqen të jesh kaq e deformuar, ne për mire të flasim,”- i shkruan personi, të cilit motra e Encës i ka bërë publik edhe emrin.

“Qyqa 6-vjeçar, po unë kam by*ën 6 herë sa koka jote, do rritesh edhe ti të keqen teta,”- i kthen përgjigje Uindi. Biseda ka vijuar më tej me një fjalor që lë shumë për të dëshiruar, por me siguri ndjekësi në fjalë është më i madh në moshë, pasi një fëmijë 6-vjeç nuk mund të flasë dhe të shkruajë në këtë mënyrë.

Kjo taktikë e të 'bërit shembull' ndjekësit që komentojnë negativisht në fotot e personazheve publikë apo që janë shumë të ndjekur në rrjetet sociale, ka disa kohë që zbatohet. Personat e 'sulmuar' dhe ofenduar në rrjet bëjnë publikë emrin dhe foton e ndjekësve por në shumë raste përdorin një fjalor që vetëm shembull nuk është!

Foto e publikuar nga Uindi Haxhia në Instastory

fl.mi.
Komento