Prokurorët e SPAK-ut përballë KLP-së: Jemi kërcënuar me jetë, por të gatshëm të luftojmë krimin

Prokurorët e SPAK-ut përballë KLP-së: Jemi kërcënuar me jetë, por të gatshëm të luftojmë krimin

Prokurorët para Këshillit të Lartë të Prokurorisë

Pesë kandidatët e radhës për prokuror të SPAK janë paraqitur këtë të enjte në këshillin e lartë të prokurorisë. Mes tyre dhe mera të cilët kanë dosje të rëndësishme si Klodian Braho që heton ish kryeprokurorin Adriatik Llalla apo Eneid Nakuçi që hetoi Klement Balilin.

Braho u shpreh se në jetën e tij profesionale nuk është kërcënuar nga askush, ndërsa Nakuçi tha se paçka kërcënimeve deri dhe me jetë ai ka çuar në gjykatë dosjet e tij.

Pjesë e prezantimit të platformës në KLP ishin edhe prokurorja Manjola Kajani, Enkeleda Minollai dhe Enkeleda Xhengo.

KLP pritet që nesër të zhvillojë seancën e fundit me kandidatët për SPAK ndërsa gjatë javës së ardhshme të dal me një renditje dhe vlerësim për ata që do të kenë në dorë hetimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arditi: 11/07/2019 15:39

    E ka pyet keshilli Klodian Brahon perse e pushoi ceshtjen e Ilir Beqes dhe cfare bonusi ka perfitu? Ka kohe qe kjo pyetje qarkullon ne publik.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit