Kamëz/Lejonin ndërtimet pa leje kundrejt ryshfetit, pas 6 muajve hetime nga SPAK arrestohen Kryeinspektori dhe një inspektor i Mbrojtjes së Territorit

Në Kamëz janë vënë në pranga dy punonjësit e Inspektoratit vendor të Mbrojtjes së Territorit pas hetimeve të SPAK. Janë arrestuar Kryeinspektori Dritan Nikolli, 47 vjeç, dhe inspektori Ermal Baci, 36 vjeç.

Policia e Tiranës njofton se operacioni është kryer nga Seksioni për Hetimin e Korrupsionit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë.

Mësohet se ka qenë denoncimi i një qytetari që i ka vënë në lëvizje.

Pas kërkesës së Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsioni dhe Krimit të Organizuar, Nikolli dhe Baçi janë lënë nga GJKKO në masën e sigurisë "Arrest në burg". Ata në bashkëpunim me njëri-tjetrin pasi konstatonin qytetarë duke kryer ndërtime pa leje, u kanë kërkonin para në këmbim të mosndëshkimit.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  40 subjekte zgjedhore, 35 parti politike dhe 5 kandidatë të pavarur regjistrohen në KQZ për zgjedhjet e 25 Prillit! Mendoni se është një numër:

Komento

Komente

 • BENI: 23/01/2021 22:39

  ORE IDIOTE ,,KAMZA DUHET SHEMBUR E GJITHA,,BASHKE ME PASKUQANIN....TE BEHET RRAFSH...

  Përgjigju
 • Shkurt e Qarte: 23/01/2021 14:00

  Perse i bini ne qafe inspektoreve more. jane nga katundet e Pukes e Mirdites. A duhet te blejne shtepi e katandi apo te flene rrugash. Si blihet shtepia pa leke ? Prandaj merren edhe me pulatike.

  Përgjigju
 • Ela: 23/01/2021 11:25

  Po Kryemafuozin Ermal Kapllanin pse se arestojne, apo ka punu ne polici dhe se arestin njeri

  Përgjigju
  • Piku: 23/01/2021 12:23

   Ermali duhet arrestuar pakete se ndeyshe nuk kpet dot. Shish duhet te pergjoje aplicacionet e telefonave se ata flasin vetem me aplikacion.

 • vlonjati: 23/01/2021 10:18

  Nuk besoi se do te denohen sepse i duhen partise njerez te tille sidomos tani ne kohe fushate.

  Përgjigju
  • Niku: 23/01/2021 15:08

   Iku koha e sali mavrise nuk ka më të mbroj partia Spakuuuuu,spakuuuu.

 • FATMIRI: 23/01/2021 10:09

  TE SHKERDHEFSHA SPAK MEREN ME TE LODHURIT PSE SFILLOJN NGA LART APO SKAN BYTH

  Përgjigju
  • Zhelal Mëziu: 23/01/2021 12:11

   O Fatkeq mos perdor fjalor te piste se nukni lejohet nje demokrati fjalor i till! Kur isha une nuk guxonte njeri me marr rryfshet!!×

Lajmi i fundit

John

Rama për Voltana Ademin: Shkodra po paguan koston e zgjedhjes, ka tension të lartë tifozllëku politik