Kanabis dhe drejtim automjeti ‘tap’, policia vë në pranga 2 persona në Fier

Kanabis dhe drejtim automjeti ‘tap’, policia vë në pranga 2 persona në Fier

Foto ilustruese

Teksa puna në kuadër të “goditjes” së paligjshmërisë në vend vijon, policia e Fierit ka arrestuar një person për kultivim të bimëve narkotike dhe një tjetër, për drejtim automjeti në gjendje të dehur.

Maksim Çepele, banues në Verbas, Fier është vënë në pranga pasi iu gjet një sasi kanabis gjatë kontrollit fizik dhe në banesë, të ushtruar nga policia,

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve".

Në pranga është vënë edhe 61-vjeçari A.M, banues në Lushnje, pasi drejtonte motorin tip "Linfan" në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

SPAK sekuestron vilën në Palasë të ish-gruas së Arben Ahmetajt

SPAK sekuestron vilën në Palasë të ish-gruas së Arben Ahmetajt