Kandidati për kryebashkiak në gjurmët e Edi Ramës! Pas Tironës, 'rep' edhe për Elbasanin (VIDEO)

Në vitin 2007, kryeministri Edi Rama, kur në atë kohë garonte për Bashkinë e Tiranës, u bë i pari politikan që kompozon dhe këndon një këngë të vetën. Me grupin e famshëm West Side Family, kënda "Tirona", u kthye në hit.

VIDEO/Kënga e Edi Ramës

Në këtë fushatë elektorale, një nga kandidatët e Partisë Socialiste për kryebashkiak, ka ecur në të njëjtat gjurmë. Bëhet fjalë për Geldian Llatja, kandidat për kryetar të Bashkisë së Elbasanit, i cili ka bërë një këngë për qytetin e tij. Kënga me titull "S'ka si ti" këndohet nga grupi i famshëm Alar Band, ku vetë kandidati këndon rep . Kënga është me tekst të Pandi Laços.

VIDEO/Kënga e Gledian Llatjas

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?

Komento

Komente

 • Fatjoni: 09/06/2020 17:15

  Opozita parlamentare duhet t'a votojë reformën zgjedhore sipas marrëveshjes së arritur.

  Përgjigju
 • Fatjoni: 09/06/2020 17:02

  Opozita duhet t'a votoj marrëveshjen e arritur për ndryshimin e sistemit.

  Përgjigju
 • Iliri: 07/06/2019 21:57

  Degjo degjo elbasan i bukur elbasan shiko shiko elbasan jo bukur

  Përgjigju
 • Latif: 07/06/2019 20:31

  Hajde gargare notash ne teksi hajde, po ca bahet kshu ere bab, pikerisht per ket kishim nevoje, aheng raki gjize hudhra te njoma ose te thata simas stines ose bastan(pjeper), ne per me knu kena ket kodoshin e lales

  Përgjigju
 • Shrrl: 07/06/2019 19:25

  Elbason i bukur elbasoonnn e kena thon

  Përgjigju
 • tironci: 07/06/2019 17:25

  E paske qa kongen si per gare festivali mire je ,me mire kishe shku ti ne eurosong se jonida maliqi,hahahahaha

  Përgjigju
 • Hinglateri: 07/06/2019 15:20

  Suksese mor king

  Përgjigju
 • LSI Elbasan: 07/06/2019 15:09

  Bravo te qofte . Suksese

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve