'Dua paratë, mos harro ke fëmijë për të rritur', kanosi biznesmenin për t’i marrë 500 mijë euro, arrest me burg për Fletur Zanin, i dënuar

TIRANË - Gjykata e Tiranës lë me burg Fletur Zani 31-vjeçarin i cili u ndalua për shtrëngim me anë të kanosjes për dhënie pasurie.

Zani i ka kërkuar një biznesmeni shumën prej 500 mijë eurosh pasi do t'i gjente një shesh për ndërtimin e një pallati. Në një mesazh të tij drejtuar biznesmenit, ai i tha që po të bëj një ulje prej 100 mijë eurosh ose përndryshe do të pendohesh.

Gjatë seancës gjyqësore prokuroria ka kërkuar arrest me burg ndërsa vetë i pandehuri ka pranuar kanosjen që ka kryer.

31 vjeçari ka pretenduar se i ka gjetur vendin për ndërtimin e pallatit por biznesmeni ia ka dhënë një të njohuri të tij për të ndërtuar duke shmangur kështu pagesën që i ka premtuar 31 vjeçarit.

Në përfundim të përballjes gjykata vendosi të lere në burg 31 vjeçarin. Mësohet se pak vite më parë  është arrestuar për moskallëzimi krimi.

31-vjeçari vjeçari Zani dyshohet dyshohet se ka pasur dijeni mbi ngjarjen e ndodhur më datë 02.11.2014, ku rreth orës 22:45 në rrugën “Pandi Dardha” Tiranë, është tentuar të vritet me armë zjarri shtetasi Erjon Kapollari.
 

Fletur Zani i arrestuar në 2014

E.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përvjetori i pavarësisë dhe çlirimit, a është bërë Shqipëria ajo që ëndërruan heronjtë tanë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zbardhen emrat e autorëve të vrasjes në Shkodër! Lidhja me vrasësin e efektivit të RENEA-s Arben Ujka dhe me Ibrahim Licin