Kante rikthehet pas dy vitesh, Franca publikon listën e Euro 2024! Ka surpriza

Kante rikthehet pas dy vitesh, Franca publikon listën e Euro 2024! Ka surpriza

Kante dhe Deschamps

Trajneri i Francës, Didier Deschamps ka publikuar listën e lojtarëve për Euro 2024, duke qenë një nga favoritët kryesor për të shkuar deri në fund të turneut.

Në listën me 25 emra shihet rikthimi i Kante pas dy vitesh në kombëtare. Ylli i Premier League, Michael Olise nuk është në listë përkundër një sezoni mbresëlënës me Crystal Palace.

Përveç Olise, mungesa të tjera të dukshme janë edhe Malo Gusto, Jean Clair Todibo, Matteo Guendouzi, Jean-Philippe Mateta dhe Moussa Diaby.

Lista e plotë:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Ndahet nga jeta poeti i njohur Agim Doçi! Shkroi mbi 3 mijë tekste këngësh shqiptare

Ndahet nga jeta poeti i njohur Agim Doçi! Shkroi mbi 3 mijë tekste këngësh shqiptare