Kanye West nuk ndalet! Shpall kandidaturën për president të SHBA-së! Publikon logon e fushatës! Kërkon që edhe Trump të jetë në garë

Kanye West nuk ndalet! Shpall kandidaturën për president të SHBA-së! Publikon logon e fushatës! Kërkon që edhe Trump të jetë në garë

Kany West

Reperi Kanye West ka thënë se synon të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024, pavarësisht se është përballur me disa skandale për sjelljen e tij të fundit.

Ylli, i cili ka ndryshuar ligjërisht emrin e tij në Ye, postoi një video të logos së fushatës së tij në mediat sociale, së bashku me titullin Ye 24.

Ai gjithashtu pretendoi se i kishte kërkuar Donald Trump që të ishte në garë.

West kandidoi më parë për president në vitin 2020, por ajo fushatë dështoi, duke tërhequr 70,000 vota. Pretendimet e tij të fundit erdhën në një video të postuar pasi West u pa në klubin e golfit Mar-A-Lago të Trump në fillim të kësaj jave./BBC

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Petrit: 25/11/2022 13:16

    Shume mire beri qe kandidon, Tani ka mundesi qe te shohe se sa vlera i kan ata miliona ndjekes qe e "adhurojne " dhe e mbysin me LIKE.Mendoj qe eshte fare larg realitetit, dhe jeton ne tymin e online-ve.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Kujt i interesonte grushti i djeshëm?

Kujt i interesonte grushti i djeshëm?