Kapen 222 kg marijuanë në liqenin e Shkodrës, në pranga dy malazezë! Droga vinte nga Shqipëria

Droga e sekuestruar

Një sasi prej 222 kg marijuanë është kapur në liqenin e Shkodrës mëngjesin e djeshëm me qëllim kalimin në Malin e Zi.

Në pranga kanë rënë dy shtetas malazez me iniciale N.R. dhe M.J.

Sipas policisë të vendit fqinj, sasia e kapur vinte nga Shqipëria.

"Nga kontrolli i mëtejshëm i terrenit pranë anijes, policia lokalizoi dhe arrestoi dy persona me iniciale N.R. dhe M.J. Dyshohet se këta dy persona kishin për qëllim transportimin e narkotikëve në një automjet të gjetur gjithashtu afër, në një vend tjetër. Lënda narkotike dhe dy të arrestuarit u dërguan në Policinjë e Podgoricës." - njofton policia malazeze.

 

E.M./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Figura të reja dhe lidershipi i partisë në zonë rreziku/ A ka zgjedhur PS strategjinë e duhur për siguruar një tjetër mandat?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ndihma më e madhe kundër varfërisë, Pelosi: Dhoma e Përfaqësuesve do të votojë brenda së mërkurës paketën prej 1.9 milionë dollarë