Po thyente xhamat, qytetari i bën gjëmën, kapet hajduti i makinave në Tiranë, iu zbuluan edhe 7 të tjera

Sendet e sekuestruara

TIRANË-Gjatë një operacioni të zhvilluar në kryeqytet, policia ka arrestuar një 25-vjeçar me inicialet Xh. Ll. i cili është kapur në flagrancë në bulevardin “Bajram Curri” duke tentuar të vjedhë në dy makina. Në momentin që kishte thyer xhamat trekëndësh të dy automjeteve një banor njoftoi policinë. 

Pas arrestimit, nga hetimet ka rezultuar se i riu ka vjedhur në pesë automjete të ndryshme, në një kompleks pallatesh në Tiranë, duke përvetësuar sende të ndryshme, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Gjithashtu ai ka vjedhur edhe dy lokale, njëri në rrugën “Dritan Hoxha” dhe tjetri në rrugën “Lavdie Petrela”. 25-vjeçarit i janë sekuestruar në cilësinë e provës sendet e vjedhura dhe aksesorë të ndryshëm, të cilat autori i përdorte për të kryer vjedhjet.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Lufta nuk është lojë, o komandant!