Elbasan, kapet shqiptari me 4 emra të ndryshëm, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar

Foto ilustruese

ELBASAN- Policia ka vënë në pranga një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar, i cili ishte dënuar 6 vite e 8 muaj burg.

Arrestimi i 44 vjeçarit me 4 emra të ndryshëm u bë në qytetin e Elbasanit.

Jorgo Wojtaszcyk alias Gramoz Zeneli alias Jorgo Zeneli alias Jan Zeneli, 44 vjeç, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, më datë 14.09.2020, pasi Gjykata e Apelit Torinos, Itali, në vitin 2010, e ka dënuar me 6 vjet e 8 muaj burg, për veprat penale “Organizatë kriminale” dhe “Trafik i lëndëve narkotike”, parashikuar nga Kodi Penal italian.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën po vijojnë veprimet për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

D.P./I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Platforma 'Deputeti që duam' dhe votim nga anëtarësia, a e mbështesni mënyrën si partitë po zgjedhin kandidatët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Burri me biçiklete niset për në punë në Vlorë, një grup qensh e rrethojnë dhe bëhen gati ta kafshojnë