Kapet peshkaqeni dhelpër 3 metra i gjatë në ishullin e Sazanit, specie në zhdukje (VIDEO)

Një specie e rrallë është kapur në veri të ishullit të Sazanit, jashtë gjirit të Vlorës. Peshkaqeni dhelpër është kapur në det të hapur dhe ishte i gjatë rreth 3 metra e 30 cm e peshonte 200 kg.

Peshkaqeni dhelpër futet në llojin e specieve ne rrezik zhdukje dhe dallohet nga dinakëria qe e karakterizon, prandaj quhet edhe peshkaqen dhelpër. Nuk konsiderohet nga peshkaqenët më të rrezikshëm, por konfirmohet qe nuk është aspak  miqësor. Asnjëherë nuk rri në afërsi të bregut të detit  dhe gjithmonë lundron në 70 metra thellesi.

E.D./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?

Komento

Komente

 • Vlonjati: 24/08/2019 23:46

  Për të gjithë ata që shajnë Vlonjatët kam një pyetje mos ju kanë... Robt, motrat dhe mamat gjë Vlonjatët, që i keni kaq inat, fundja i pyesni se nder ju kemi bërë o lgbt burra gra e djem që shani në komente anonime, dhe kur vini në Vlorë rini si lepuj myzeqeje.

  Përgjigju
 • kOPAN TE PANDREQSHEM: 24/08/2019 23:33

  I TREGOJNE BOTES SE KUSH ESHTE MBRETI I KAFSHEVE NE PLANET ! :P

  Përgjigju
 • Vlore: 24/08/2019 21:46

  Ishin nga shqiperia e mesme ata qe e kapen me grepe....hahaha... Vlonjatet jan mikpritsa

  Përgjigju
 • Mili: 24/08/2019 20:26

  Ore keta vlonjatet nuk duhet te jene mirë nga mendja

  Përgjigju
 • hajdemendjehajde: 24/08/2019 18:58

  Prandaj e vrane se ishte specie e rralle???

  Përgjigju
 • Popull Barbar: 24/08/2019 18:11

  Popull barbar. Te gjithe ju. Nese e vret nje krijese sepse duhet te ushqehesh me te, beje me rrespekt o populli me i ndyre i planetit. Gjith interneti eshte i mbushur me video ku njetzit shpetojne kafshe ju botoni foto te nje krijese qe pasi ja keni marre jeten e keni hedhur ne rouge...Po çflas edhe une ju vrisni njerez per nje fjale goje. Prandaj ju ka mallkuar Zoti.

  Përgjigju
 • O tej: 24/08/2019 16:48

  Nuk shkoi te gjiri lalzit aty kishte shokun e vet peshkaqen Meten?

  Përgjigju
 • Fredi: 24/08/2019 16:01

  Fati i tij i keq që kaloi në territor vlonjatësh!

  Përgjigju
 • Vk rraca e keqe: 24/08/2019 14:15

  I ra fati i keq te notonte ne ujrat e primitiveve qe vrasin cdo gje qe noton, ecen e fluturon

  Përgjigju
  • Selenice: 24/08/2019 17:00

   Fiks !×

Lajmi i fundit

John

Sot shi, por mësoni se si do të jetë moti për ditën e nesërme