Kapja e 50 klandestinëve në Vjosë/ Trafikantët ishin në anijen e Rojes Bregdetare, u hodhën në det pranë portit e u larguan

1610196796_KLANDESTIN.jpg

Report Tv ka zbardhur detaje të reja nga kapja e 50 klandestinëve mbrëmjen e djeshme në Vjosë.

Mësohet se sëbashku me emigrantët janë gjetur dhe 3 trafikantë të cilët janë marrë me anije nga Roja Bregdetare.

Ata kanë njoftuar qendrën që kanë në bordin e tyre të anijes  trafikantët por gjatë daljes në breg, ata janë hedhur në det.

Mendohet se në momentin që anija e rojës bregdetare po bënte manovra në afërsi  të portit tre trafikantët duke përfituar edhe nga errësira apo edhe situata të jenë hedhur në det.

Kur policia shkoi në port për të arrestuar trafikantët, ata nuk ishin në anije. Policia ka marrë në pyetje për stafin e anijes që shkoi në shpëtim të sirianëve.


Lajmi kryesor:

50 sirianët e kapur në Vlorë/ 3 trafikantët shqiptarë hidhen nga anija e rojes bregdetare dhe i zhduken autoriteteve! Arrestohet pronari i një hoteli në Tiranë, i strehoi


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?×

Lajmi i fundit

John

Doza e tretë dhe vaksinimi i fëmijëve mbi 16 vjeç, nesër mblidhet Komiteti Ekspertëve! Ministria e Shëndetësie: Çdo vaksinë në territorin tonë e certifikuar