Kaplohet nga zjarri fshati Halik, Fushë-Krujë! Erë e fort dhe mungesë rruge, digjen 20 hektar toke

Fushë-Krujë- Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë kodrën në fshatin Halik, në Fushë-Krujë.  

Flakët kanë kapluar deri më tani 20 hektarë, m shkurre, pisha, dushk, ndërsa zjarri vijon të favorizohet nga era e fort e cila vijon dhe nga mungesa e rrugës.

Për shuarjen dhe lokalizimin e flakëve janë angazhuar dy zjarrfikëset e Krujës, por po punohet me mjete rrethanore pasi mungesa e rrugës e pamundëson afrimin e mjeteve te vatra e zjarrit.

Fatmirësisht nga zjarri nuk rrezikohen banesa.

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Si Gjykata Supreme e SHBA rrëzoi kërkesën e studentëve: Vaksina e nevojshme për t'u mbrojtur, në auditorë kontakti i pashmangshëm