Karaburuni ende ‘nën flakë’, helikopteri vijon punën në ditën e dytë të ndërhyrjes nga ajri

 

Në Gadishullin e Karaburunit prej ditësh vijojnë zjarret e mëdha, ndërkohë që kurora e mrekullueshme e gjelbër vijon të digjet.  Sot në ditën e dytë radhazi vijon ndërhyrja nga ajri.


Lajmi kryesor:

Vlorë/ Për të shtatën ditë radhazi zjarret djegin kurorën e gjelbër të Karaburunit, sot dita e dytë e ndërhyrjes nga ajri, helikopteri hedh mbi 300 mijë litra ujë, situata problematike! Zjarr edhe në Tragjas, Radhimë e Kuç


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Stuhi dhe reshje shiu, anulohet koncerti i organizuar nga bashkia e Vlorës për Ditën e Pavarësisë