Kastrioti fiton me Bylisin, hapet gara për kreun e Kategorisë së Parë! Krutanët shanse për mbijetesën

Kastrioti fiton me Bylisin, hapet gara për kreun e Kategorisë së Parë! Krutanët shanse për mbijetesën

Kastrioti feston suksesin

Kategoria e Parë zhvilloi këtë të mërkurë ndeshjen e prapambetur për javën e 17-të. Në stadiumin "Redi Maloku" të Fushë-Krujës, Kastrioti fitoi 2-1 kundër Bylisit, duke bërë që gara në këtë kategori të rihapet për kreun dhe zonën e mbijetesës.

Dejvi Kapllani, ky është heroi i Kastriotit që shënoi dy gola në pjesën e dytë, përkatësisht në minutat 50 dhe 77. Xhonatan Lajthia shkurtoi për mallakastriotët në të 79 minutë, por pa mundur që ekipi i Bellait të dalë me pikë nga një transfertë delikate.

Tanimë pas javës së 21-të që u kompletua, Bylis me 51 pikë kryeson renditjen, ndjekur nga AF Elbasani me dy pikë më pak. Nga ana tjetër Kastrioti me 20 pikë ndodhet në zonën e ftohtë, dy pikë larg zonës së mbijetesës.

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë