Katër ndeshje pa fitore, habit Giovanni Colella: Jam shumë i lumtur me paraqitjen, Partizani për titull

Katër ndeshje pa fitore, habit Giovanni Colella: Jam shumë i lumtur me paraqitjen, Partizani për titull

Giovanni Colella

Partizani barazoi 1-1 me Egnatian për javën e 19-të në Superligë. Të kuqtë kanë katër ndeshje pa fitore, teksa pas duelit trajneri i Partizanit, Giovanni Colella tha për Oversport se është i lumtur me paraqitjen.

“Më vjen keq për djemtë që kanë bërë një ndeshje të mirë. Çmimi i kësaj fitoreje mendoj se ishte mbi të gjitha për ta. Jam shumë i lumtur për paraqitjen, shpresoj që skuadra ta shohë si një hap pozitiv dhe jam i bindur se nëse ekipi bindet për këtë gjë dhe paraqitjet do të jenë kështu, do të jemi edhe ne në garë për të fituar kampionatin.

Sot ishte për Egnatian veprimi i një sulmues të madh, Dëamena është një sulmues i madh dhe merita e një goli të tillë është e një lojtari të fortë. Lojtarët e fortë mund të ndikojnë ndeshjet. Por nëse shohim sa herë gjuajti portën Egnatia dhe sa herë kemi shkuar në ne gjysmëfushën e tyre, atëherë…”, tha Colella.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Partizani 'harron' të fitojë, Erzeni trondit Vllazninë! Laçi përmbys Teutën mes 7 golash


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë, gazetari Koçi nga Dortmundi: Një fitore, shpresë për të kaluar grupin e EURO 2024

Humbja me Italinë, gazetari Koçi nga Dortmundi: Një fitore, shpresë për të kaluar grupin e EURO 2024