Katër skuadra shqiptare kampione në Ballkan

Katër skuadra shqiptare kampione në Ballkan

Decic, Struga dhe Ballkani

Sezoni 2023-24 në futboll është drejt fundit, me shumicën e kampionateve që kanë mësuar verdiktet për titullin kampion dhe skuadrat që rrëzohen nga liga. Në Ballkan, katër skuadra shqiptare janë kampione.

Në Shqipëria, finalja e madhe e sezonit është mes Partizanit dhe Egnatias. Dueli merr jetë më 26 maj në orën 19:00 në "Air Albania" dhe një mes tyre do ngrejë trofeun.

Ndërkohë në Kosovë është FK Ballkani që për herën e tretë radhazi dhe të tretën në histori me Ilir Dajën në stol ngre trofeun. Më tej, në Malin e Zi skuadra e Deçiçit të Tuzit ka shkruar historinë dhe për herë të parë është shpallur kampione. Skuadra është shqiptare dhe do ketë shansin të provojë veten në eliminatoret e Champions League.

Në Maqedoninë e Veriut është skuadra tjetër shqiptare e Strugës që për vitin e dytë radhazi ka siguruar titullin kampion. Kështu, një mes Egnatias dhe Partizanit, Ballkanit, Deçiçit apo dhe Strugës mund të përplasen në eliminatoret e Champions League.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?



×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet