Katër tendencat e modës që nuk do t’i shohim më këtë vit!

Katër tendencat e modës që nuk do t’i shohim më këtë vit!

Tendencat e modës ndryshojnë çdo vit. Idetë e reja dhe detajet kreative janë shumë të rëndësishme për të përmirësuar stilin tonë personal.

Këtu do të gjeni katër tendencat që nuk do t’i shohim këtë vit dhe nëse do dëshironi të jeni ‘in’ duhet t’i shmangni.

Shmangim: atletet neutrale
Mbajmë: atletet me ngjyra

E ndërsa në dollapët tanë do të ketë gjithmonë vend për atlete neutrale që shkojnë me gjithçka, këtë vit nuk do të investojmë në modele “të rregullta”. Në vitin 2024, ne planifikojmë t’i bëjmë veshjet tona më të gjalla duke zgjedhur një palë atlete me ngjyra.

Shmangim: xhaketat xhins
Mbajmë: xhaketa me lesh artificial

Këtë vit, ne do të bëjmë një pushim nga xhaketat xhins, të cilat mund të duken paksa rastësore dhe jashtë modës, ndërsa në vend të tyre do të investojmë në xhaketa të modës me gëzof artificial.

Shmangim: çantat e shpatullave
Mbajmë: çanta me një dorezë të shkurtër

Këtë vit, ne planifikojmë të investojmë në një çantë me përmasa mesatare që ka atë detaj të veçantë dhe të vjetër – një dorezë të shkurtër sipër.

Shmangim: kordelet
Mbajmë: fjongot

Edhe pse skajet janë parë në pistat për pranverë/verë 2024, për ne, dashuria për harkun e kudogjendur do të vazhdojë edhe në muajt në vijim. Ato japin një dozë elegante dhe romancë franceze që na mungon shpesh në veshjet e përditshme.

 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Greqi/ Fshehën 9 kg heroinë në një fuçi, arrestohet 36-vjeçari shqiptar dhe kunata e tij

Greqi/ Fshehën 9 kg heroinë në një fuçi, arrestohet 36-vjeçari shqiptar dhe kunata e tij