Kejdi Mehmetaj nga Fieri: Ambientet i kemi me qira, Punonjësit e Bashkisë erdhën si hajdutë

 

Në një prononcim për mediat nga Fieri, kandidatja për deputete e LSI në këtë qark, Kejdi Mehmetaj ka sqaruar se çfarë ka ndodhur sipas saj.

Mehmetaj thotë se banderolat e LSI-së ishin vendosur ambientet e godinës private dhe ishin marrë më qira. Ajo bën me dije se më datën 15 prill  Bashkia e Fierit i ka dërguar një shkresë LSI për të hequr banderolën, por sipas saj pa shpjegim.

Mehmetaj është shprehur se baneri u dëmtua por se  simpatizantët e LSI, tanimë po nisin të vendosin banderolën në vendin ku ishte.


Lajmi kryesor:

Përplasje fizike mes kandidatëve të LSI me policët në bashkinë Fier, Kejdi Mehmetaj: Turp të keni, po dhunoni! Po hiqen banerat tanë se do vijë Rama! Meta: Mos bini pre e provokimeve


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika