Këlcyrë/ Po i ndiqte policia, përplasen 2 furgona me klandestinë! 2 të plagosur, njëri rëndë

KËLCYRË- Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në hyrje të qytetit të Këlcyrës. Mësohet se janë përplasur dy furgona që po transportonin klandestinë që po ndiqeshin nga policia.

Report Tv ka mësuar se kanë qenë dy furgona të mbushur me 15 klandestine nga Lindja e Mesme që kishin hyrë ilegalisht nga Pika e Kalimit Kufitar të Tri Urave në Përmet. Si pasojë e përplasjes dy persona janë plagosur, njëri prej tyre është në gjendje të rëndë.

Ndërkohë, dy shoferët e furgonave janë arrestuar dhe klandestinët janë shoqëruar në komisariatin e Gjirokastrës.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vuçiç ndan foton me Ramën dhe Orban nga samiti në Britani: Më e lehtë me miqtë

Vuçiç ndan foton me Ramën dhe Orban nga samiti në Britani: Më e lehtë me miqtë