Këngëtarja e njohur shqiptare kërkon armatosjen e vajzave: Të mbrohemi, askush s'do t'ia dijë për ne

Këngëtarja e njohur shqiptare kërkon armatosjen e vajzave: Të mbrohemi, askush s'do t'ia dijë për ne

Adelina Ismaili

Kosova dhe mbarë opinioni publik shqiptar prej disa ditësh është nën zymtsin e shkaktuar si pasojë e vrasjes së dy grave, që ka sjellë një tronditje sociale.

Në kuadër të këtij irritmi publik, këngëtarja shqiptare Adelina Ismaili, ka bërë një reagim të fortë në rrjetet sociale, duke bërë thirrje për lejimin e armëmbajtjes për femrat në rrezik.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Adelina kërkon armatosjen e grave dhe vajzave me qëllim vetëmbrojtjen.

“Lejoni armëmbajtje për femrat e rrezikuara! Femra, mbroni veten dhe jetën!

Mbroni me jetë vajzat, motrat, nënat e juaja! Merruni me komentet që bëjnë thirrje për vrasje në internet!

Vini re që asnjë klerik fetar nuk ka dënuar vrasjen e femrave në Kosovë! Boll më”,- është shprehur ajo në një postim në rrjetet sociale.

 

K.M/N.Xh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Enver Bytyqi: 22/04/2024 10:58

  Shumë ide e mirë. Për me i armatosur të gjithat gratë me nga një revole. Dhe më i ushtruar në rastë nevoje intervenimmo mbrojtsë. Kjo është shumë ide e mirë e Adelina Ismailit. Enver Bytyqi

  Përgjigju
 • Fatosi-kosove: 20/04/2024 08:32

  O zot sa e ndyre, kjo qe e pat ba ushtrine me Ibrahim Rugoven i di te gjitha dhe i ban te gjitha, e beri me Triumf Rizen dhe ndihej krenare tash e ka edhe mente lehte, le ta ban ushtrine e vajzave me mender presednike osmanken por ama jo me vajza te kategorise se vet sepse vaj halli per shqiptaret pastaj.

  Përgjigju
  • Beni: 20/04/2024 21:06

   Po edhe ti Köhl fut kot dhe komenton kot palidhje Ke diqka qe ka kenduar per babain e kombit Zoti Ibrahim rugoven Kur ka kendu Adelina. Kengtë Patriotike ti ske guxuar as me dal ne rrugë prej policisë serbe

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

'Jam shqiptar' hapet shkolla verore për fëmijët e shqiptarëve që jetojnë në Itali! Ja ku mund të aplikohet

'Jam shqiptar' hapet shkolla verore për fëmijët e shqiptarëve që jetojnë në Itali! Ja ku mund të aplikohet