Keni ndryshuar shtëpi? S’ka nevojë te shkoni të Gjendja Civile, vetëm me një klik në e-Albania! Rama: Për vetëm 3 minuta (VIDEO)

Foto ilustruese

TIRANË- Nëse keni ndryshuar shtëpi, tani më nuk është e nevojshme që të shkoni në zyrat e Gjendjes Civile për të rifreskuar vendbanimit!

Tani mund të bëhet vetëm me një klik në portalin qeveritar e-Albania. Kryeministri Edi Rama ka publikuar videon mbi mënyrën se si procedohet.

“Mirëmëngjes dhe me një tjetër lehtësim nga e-Albania, ku ju mund të korrigjoni adresën aktuale të vendbanimit tuaj ose deklaroni adresën e re vetëm në 3 minuta duke përdorur celularin apo kompjuterin pa marrë më rrugën për dokumente, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Momentumi i Albin Kurtit