'Keni një autobus me prostituta nëse fitoni me Juventusin', në Itali i bëjnë presion Berlusconit të mbajë premtimin

'Keni një autobus me prostituta nëse fitoni me Juventusin', në Itali i bëjnë presion Berlusconit të mbajë premtimin

Silvio Berlusconi, presidenti i Monzës

Një muaj më parë, konkretisht në 14 dhjetor 2022 Silvio Berlusconi do i bënte një premtim të padëgjuar më parë futbollistëve të Monzës. Presidenti i klubit italian, i njohur për aventurat e tij me femrat premtoi një autobus me prostituta për lojtarët, nëse fitonin kundër skuadrave të mëdha. Pikërisht sot, Monza e tij fitoi 0-2 kundër Juventusit në Serie A.

"Vendosa të shtoj një bonus, kështu që u thashë djemve se do të luajnë me Milanin, Juventusin, etj dhe nëse mundin një nga këto skuadra të mëdha, do t’u çoj në dhomat e zhveshjes një autobus me prostituta”, shprehej asokohe 86-vjeçari.

Pas ndeshjes "Kavalieri" tregoi se kishte marrë gati 100 telefonata që i kërkonin të mbante premtimin.

"Më kërkojnë të mbaj angazhimin, kam marrë 100 telefonata", tha Berlusconi me shaka.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 30/01/2023 01:52

  Parafina qe perdor per t'u prezervuar i ka depertuar ne tru ketij /Krasi/ te koheve moderne.

  Përgjigju
 • Emigrant: 30/01/2023 01:08

  Lajmet e fundit jane Qe juvja do largohet nga kampionati italian Shihni qe te gjitha pronotimet per te par ndeshjet si ne stadium si dhe pronotimet ne TV jane analluar

  Përgjigju
 • Or tej: 30/01/2023 01:02

  Ta mbash fjalen sesben or teeeejjjjj

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

14 Maji, PD nuk do të ketë kandidatë në Durrës, Elbasan dhe në Shkodër

14 Maji, PD nuk do të ketë kandidatë në Durrës, Elbasan dhe në Shkodër