Keni përpara dy ditë vendimtare! Mësoni çfarë parashikojnë yjet për ju sot

Foto ilustruese

Dashi

21 Mars - 19 Prill

E enjtja do të fillojë në këmbë të gabuar, por do të përmirësohet me kalimin e orëve. Në mëngjes, në fakt, do të keni pak lodhje, ndoshta për shkak të Hënës në aspektin e kundërt. Megjithatë, ju keni një dëshirë të madhe të lini pas disa projekte që nuk kanë marrë hov dhe të përqendroheni në diçka të re. Në kohët e fundit, ju keni qenë subjekt i shumë gjykimeve negative nga të tjerët ose, nganjëherë, ishit ju që fajësonit veten për disa vendime të marra në të kaluarën.

Demi

20 Prill - 20 Maj

Të enjten dhe të premten do të keni dy ditë që mund të nxisin dashuri, nëse keni aftësinë të rikuperoni pak pozitivitet. 2021 ka filluar keq, por ata që mund të mbështeten në një marrëdhënie solide ose në miqësi të vërteta do të jenë në gjendje të kapërcejnë çdo vështirësi më kollaj. Eshtë me të vërtetë e rëndësishme të gjeni qetësi në shtëpi, sepse ka ende shumë sprova dhe shqetësime për t’u përballur!

Binjakët

21 Maj - 20 Qershor

Hëna do të jetë në formë të shkëlqyer: do të keni energji dhe kreativitet. Për fat të keq, megjithatë, shumë Binjakë kanë pësuar një rënie fizike gjatë fundjavës së kaluar dhe janë ende duke paguar pasojat. Shërimi plotësisht nuk është i lehtë. Duhet thënë se, për fat të mirë, do të jetë një ditë pa vështirësi.

Gaforrja

21 Qershor - 22 Korrik

Keni përpara dy ditë vendimtare: shumë probleme të pathëna do të dalin në sipërfaqe. Në orët e ardhshme do të shfaqen disa shqetësime të vogla me të tjerët: bëni kujdes! Ju duhet të përpiqeni të eleminoni një mosmarrëveshje ose, të paktën, të matni fjalët që thoni, sepse ato mund t’ju kthejnë një efekt të kundërt. Po kaloni një periudhë që e vë dashurinë në provë.

Luani

23 Korrik - 22 Gusht

Të enjten dhe të premten do të keni dy ditë kritike të javës që po ju vënë në provë. Në 48 orët e ardhshme do të sulmoheni nga dyshimet dhe mëdyshjet. Tani për tani gjëja më e rëndësishme është të shmangni konfliktet që mund të krijojnë probleme më vonë. Të mos ndihesh i mbështetur nga të tjerët stimulon pjesën tënde më rebele dhe intolerante. Ata që kanë të bëjnë me ndonjë sëmundje të vogël fizike, mund të shpresojnë në një fundjavë shërimi!

Virgjëresha

23 Gusht - 22 Shtator

E enjtja premton të jetë një ditë pozitive. Sidoqoftë, duhet të përpiqeni të zgjidhni vështirësitë tuaja në dashuri dhe në familje dhe të mos i mbani ato me vete deri në fundjavë. Në fakt, e shtuna dhe e diela do të jenë edhe dy ditë nervoze. Edhe nëse kohët e fundit keni pasur disa siklete të vogla ose disa të meta që ju kanë shqetësuar, ju vazhdoni të jeni një shenjë shumë e fortë. Dashuria mund të kthehet në modë.

Peshorja

23 Shtator - 22 Tetor

Do të jeni në gjendje të mbështeteni në një Hënë të favorshme, e cila do të ndihmojë në rikthimin e optimizmit. Përfitoni nga ajo dhe përpiquni të kapërceni disa nga vështirësitë tuaja. Ata që kanë lindur në Shenjën e Peshores që do të duhet të përballen me një test, një provë ose një konkurs do të kenë yje veçanërisht premtues në krah deri në muajt e verës. Këto janë ditë të mira për tu rikthyer në rrugën e duhur!

Akrepi

23 Tetor - 21 Nëntor

Deri të Dielën do të duhet të punoni shumë për të gjetur emocionet pozitive, ato të bukurat. Kjo do të jetë edhe më e vërtetë nëse keni qenë beqarë për një kohë të gjatë: ekziston dëshira për t’u rikthyer në lojë dhe deri në fund të javës do të jetë e mundur! Nga pikëpamja praktike, përkundrazi, ju vazhdoni të hasni një vonesë ose një goditje burokratike. Paratë që ju ishin borxh nuk po vijnë.

 

Shigjetari

22 Nëntor - 21 Dhjetor

Do të jetë më mirë për ju të shmangni mosmarrëveshjet në dashuri, veçanërisht nëse kohët e fundit ka pasur disa diskutime ose ndonjë problem tjetër. Ju nuk duhet të vazhdoni me pakënaqësi për shumë kohë, sepse fundjava do të jetë goxha nervoze. Sidoqoftë, janari është një muaj që ende mund t’ju ofrojë shumë mundësi. Ju do të ktheheni të jeni personi i fortë dhe Me iniciativë.

Bricjapi

22 Dhjetor - 19 Janar

Do të duhet të rikuperoni forcën tuaj të lindur për të kapërcyer vështirësitë tuaja. Por mundohuni të mos mbylleni në veten tuaj, përndryshe njerëzit përreth nuk dinë si të të japin një dorë. Po kaloni një periudhë vendimesh të rëndësishme në nivelin personal dhe sentimental. Fundjavë interesante për dashurinë.

Ujori

20 Janar - 18 Shkurt

Do të jetë një ditë e karakterizuar nga ndjenja të përziera, pak si e gjithë kjo periudhë në përgjithësi. Ndonjëherë ndjeni nevojën që të keni pranë një person të qëndrueshëm dhe të fortë. Herë të tjera doni të hidhni gjithçka tutje dhe ta ktheni jetën tuaj përmbys, do të ndiheni sikur keni humbur një mundësi të rëndësishme. Mos harroni se fuqia për të drejtuar jetën tuaj është gjithmonë në duart tuaja.

Peshqit

19 Shkurt - 20 Mars

Do të duhet të vendosni veten në perspektivën e përballjes së sqarimeve në dashuri. Fundjava do të jetë veçanërisht e dobishme në këtë drejtim. Nëse ka pasur probleme me partnerin tuaj në javët e fundit, ju mund të shëroheni nga e shtuna deri të dielën. Por edhe ata që janë ndarë së fundmi do të kenë mundësinë të bëjnë paqe me të kaluarën dhe të kthejnë faqen. Një pasiguri e caktuar vazhdon në punë.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e keni vendosur se për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Elbasan, gjendet një person i mbytur në lumin Shkumbin