Keni tendencën t’i tregoni botës se sa i fortë jeni, horoskopi për ditën e sotme

Foto ilustruese

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Nuk keni pse të rrezikoni, por megjithatë do ta bëni. Lidhja e kësaj të hëne Diell-Pluton do ju inkurajojë të rrezikoni edhe më shumë, veçanërisht në punë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Ju duket sikur jeni me shumë fat aktualisht, por nuk do të mendoni në të njëjtën mënyrë në ditët e ardhshme. Ruani qetësinë dhe planifikoni projekte të ndryshme.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Keni tendencën t’i tregoni botës se sa i fortë jeni, por nuk pse e bëni këtë për të ecur përpara në rrugën tuaja. Drejt sukseseve mund të arrini edhe me më pak dëshirë për t’u dukur.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Mos vizitoni të njëjtat vende të vjetra dhe të shpenzoni kohë me të njëjtat fytyra të vjetra – provoni të udhëtoni pak më shumë se zakonisht . Jeni më i lumtur kur jeni në lëvizje.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Duhet të jeni plotësisht i bindur mbi ato që jeni në gjendje të bëni para se të merrni angazhime të reja. Mund të keni shumë vetëbesim, por planetet ju këshillojnë se disa situata janë më mirë të shmangen.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Lidhja e kësaj ditë mes diellit dhe plutonit do ta bëjë më të lehtë për ju të besoni se mund të merrni botën përballë dhe të fitoni. Pa dyshim që mundeni, por pse të merrni një rrezik të tillë, kur mund të shfrytëzoni edhe njerëzit e tjerë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Pse çdo person me të cilin takoheni kërkon të futet në debat e madje të ashpër me ju? Pa marrë parasysh se cila është përgjigjja, këshilloheni që të shmangni të gjitha llojet e konfrontimeve, veçanërisht sot dhe në fundjavë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Lidhja e ditës së hënë Diellit dhe Plutonit ju bën më energjikë dhe nëse tregoheni i zgjuar do ta përdorni atë energji për të përfunduar një projekt që do duhej të ishte përfunduar kohë më parë. Ky mund të jetë shansi juaj i fundit.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Do ju duhet të shmangni debatet me njerëz të vështirë për probleme të vogla në mënyrë që ta koloni mirë ditën. Fakti është se keni gjëra të rëndësishme për të bërë dhe nuk mund t’ia lejoni vetes harxhimin e kohës dhe energjisë me budallallëqe.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Nuk keni mangësi në aftësitë komunikuese të hënën, por duhet të siguroheni t’i përdorni ato në mënyrë të zgjuar. Mbi të gjitha ju duhet të bëni kujdes të mos u jepni kundërshtarëve informacion që mund ta përdorin kundër jush.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Këshilloheni shumë të hënën të kujdeseni që të mbani edhe një sy pas kësaj ditë, sepse përreth do të keni njerëz që pëlqejnë t’ju provokojnë dhe t’ju bëjnë të bëni gjëra që të dukeni keq. Përballoni provokimet.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Ato çfarë do të ndodhin në ditët në vijim do të jenë kulminimi i të gjitha mendimeve dhe përpjekjeve që keni bërë për të përmirësuar veten përgjatë vitit të fundit. Udhëhiquni nga mendimet dhe mos u frikësoni t’ia nisni një rruge krejtësisht të re.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush Kushtetuta vetëm duhet ndryshuar apo duhet një e re?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Transporti Urban, Veliaj: 1 mln euro subvencione operatorëve! Paratë do shpërndahen në bazë të kilometrave që keni bërë të treguara nga GPS