Kërkesa e SPAK për arrestimin e Bllakos, Basha: Përpara drejtësisë duhet të shkojë koka e kësaj afere

Ish-kryetari i PD, Lulzim Basham në një prononcim për gazetarët duke ju referuar kërkesës së SPAK për arrestimin e Alqi Bllakos, tha se rezultatet për inceneratorët, vijnë nga një punë mjaft e mirë e PD në këto 5 vite, që kulmoi sipas tij me komisionin hetimor të javëve të fundit.

‘Nuk mund të mos shoh në sy që ky është një hap i parë që duhet përshëndetur dhe vjen nga një beteje prej 5 vitesh nga PD, që kulmoi me komisionin e inceneratorëve. Është një hap i parë, por siç e thash dhe dje është i pa mjaftueshëm që përpara drejtësisë të shkojë koka e kësaj afere. Ka një paketë qesharake të ofruar nga paketat sot. Ka miliona euro për udhëtime qeveritare që duhen kryer. Por këto para duhet të shkojnë te sipërmarrjet, familjet në nevojë. Dua ta theksoj se hetimi i kësaj afere ka vendosjen për qëllim të kokës së kësaj afere. Kjo do të ishte një demaskim i atyre që nuk i shërbejnë drejtësisë. Nuk bëhet fjalë për dënime individësh, por akte korruptive që gërryejnë xhepat e shqiptarëve. Kjo është thërrime nga një sofër e shtuar me luks. Sistemi që ka ndërtuar Rama është sistem skllavërie moderne, ku shtresa e mesme është vendosur nën presionin e taksave. Kushdo tjetër, lufton për mbijetesë. Në fakt vendi ka alternativë, ka të gjitha mundësitë për të siguruar jetesën e shqiptarëve. PD duhet të kthehet në shpresën e shqiptarëve, për këtë po punojmë’, tha Basha.


Lajmi kryesor:

Debate për Bllakon/ Tabaku: Kërkoni ndjesë! Spiropali: Foli reforma në drejtësi! Alibeaj: Jeni në sëkëlldi, mbylleni gojën! Ahmetaj: Silleni si inkuizitor populist


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Luiza Gega fiton Medalje të Artë në Lojërat Mesdhetare, Meta: Urime për kampionet tonë të Atletikës