Kërkohej në Angli për vrasje, arrestohet në Lushnje 20-vjeçari shqiptar me qëllim ekstradimin! Autoritetet britanike kishin vendosur shpërblim 5 mijë paund për të

Një 20-vjeçar është arrestuar në Lushnje, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje. Ai akuzohet nga drejtësia e Britanisë së Madhe për vrasjen e 23-vjeçarit Tomasz Waga në Cardiff, bashkë me 5 të tjerë.

Tomasz Waga, i cili ishte nga Polonia dhe jetonte në Essex të Anglisë u gjet i vdekur në rrugë. Arsyet e vrasjes së të riut nuk dihen ende. Në lidhje me ngjarje, autoritetet britanike shpallën në kërkim edhe 3 persona të tjerë, po ashtu shqiptarë. Madje për Mehallën kishte një shpërblim prej 5 mijë paundësh

Pas vrasjes në Angli, Gledis Mehalla u largua drejt Shqipërisë dhe për këtë u shpall një urdhër ndërkombëtar arresti.

Kjo ka bërë që Interpol Tirana ta arrestojë atë ditën e sotme në Lushnje  me qëllim ekstradimin drejt Mbretërisë së Bashkuar.  

Viktima Tomasz Waga
 

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

Kompania nxjerr shifrat! Çfarë u kërkua më shumë në Google përgjatë 2021