Kërpudha të mbushura me pançetë të tymosur nga zonja Albana

Kërpudha të mbushura me pançetë të tymosur

Përbërësit:

 • 4 kërpudha
 • 1 qepë
 • 1 spec i kuq
 • 1 spec jeshil
 • 2 thelpinj hudhër
 • 100 gr pançetë FIX
 • 3 lgj vaj ulliri
 • 100 gr djathë
 • 1 vezë
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Kërpudhat i pastrojmë, i spërkasim me kripë dhe i vendosim në furrë në 180 gradë.

Ndërkohë kaurdisim qepën së bashku me specat dhe hudhrën, në fund shtojmë pançetën dhe i largojmë nga zjarri. Shtojmë djathin e grirë dhe një vezë dhe me këtë masë mbushim kërpudhat të cilat i rivendosim në furrë për 10 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar