Këtë të diel kushtojani personave të dashur, kini kujdes në punë, ja çfarë thonë yjet për ju sot

Këtë të diel kushtojani personave të dashur, kini kujdes në punë, ja çfarë thonë yjet për ju sot

Dashi

Hëna e kundërt në dashuri mund të sjellë tensione të vogla, duke ju bërë që çdo pyetje që keni në kokë ta bëni të dielën. Në punë ka një projekt që do të vijë me personin e duhur ndërsa Marsi do të jetë një muaj i rëndësishëm për arritjet tuaja.

Demi

Është një ditë mjaft interesante, sidomos nëse ka ndonjë mosmarrëveshje, është mirë të sqaroni të dielën. Në punë ka ende një problem me paratë, por nëse keni një marrëveshje për të bërë, mos e shtyni për të hënën.

Binjakët

Në dashuri të dielën do të kaloni me personin që pëlqeni ose që po shijoni një histori dashurie. Në punë, ju mund të dëshironi të zbatoni të gjithë kërkesat nëse një marrëdhënie pune do të përfundojë ose ju duhet të rinovoni kontratën brenda 3 muajve.

Gaforrja

Nëse ka ndonjë mosmarrëveshje në çift, është mirë të lini gjërat të rrjedhin vetë dhe të mos nxisni debate. Ka disa komplikacione të vogla në punë që mund të zgjidhen brenda pak javësh. Nëse punoni edhe të dielave, shmangni ngritjen e polemikave.

Luani

E diela është një ditë e mirë për të menduar për dashurinë. Nëse ka diskutime të mëdha, është mirë që të zgjidhen para fillimit të marsit, por jo të dielen. Në punë, tani duhet të planifikoni ndryshimet edhe nëse janë jashtë kontrollit tuaj.

Virgjëresha

Situata është interesante për dashurinë, një miqësi mund të kalojë në një fazë tjetër. Mos mendo për punën, sidomos nëse ka ndonjë problem me shefin. Kujdes nga një person që i përket shenjës së Peshqve.

Peshorja

Më në fund një ditë e mirë në dashuri, Hëna është në shenjën tuaj dhe ju fton të reflektoni. Në punë gjithashtu situata është mjaft e mirë. Nëse keni pasur disa projekte në mendje, ato do të realizohen muajin e ardhshëm.

Akrepi

Dashuria është intriguese për tre ditët e ardhshme. Pas vlerësimit të situatave të ndryshme, mund të lindë një histori e këndshme. Në punë mund të bëni projekte të mira, por jo shumë të shtrenjta. Ju duhet të zgjidhni një mosmarrëveshje të vogël, por nga 10 marsi mund të fillojnë sërish debatet.

Shigjetari

Dashuria mund të jetë sërish protagoniste, bëni disa plane për atë që dëshironi. Në punë mos i lini pas dore kontaktet, tani është momenti i duhur për të vepruar.

Bricjapi

Kjo e diel mund të jetë pak shqetësuese për ju. Ndoshta jeni të shpërqendruar në punë, por të hënën duhet të jeni shumë të vëmendshëm.

Ujori

Hëna është në anën tuaj dhe do të keni një diel mjaft të këndshme për ndjenjat tuaja, sidomos nëse shoqëroheni me dikë që i përket shenjës së peshores ose binjakëve. Ndërsa marrëdhëniet profesionale duhet të rishikohen, por ju keni vullnet të madh për të vepruar.

Peshqit

Një periudhë më e mirë po afron në dashuri, situata është e mirë edhe për ata që kanë përjetuar krizë. Por mos harroni se është e vështirë për njerëzit të ndryshojnë, ndaj nëse keni shumë mosmarrëveshje, ndoshta është më mirë të distancoheni. Në punë duhet të rifitoni stabilitetin, por situata po ecën në favorin tuaj.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Si e zbërthen PD-ja e sotme epigramin e Don Kishotit?!

Si e zbërthen PD-ja e sotme epigramin e Don Kishotit?!