Këto shenja të horoskopit do të pendohen shumë për diçka sot

Këto shenja të horoskopit do të pendohen shumë për diçka sot

Foto ilustruese

Le ta themi kështu: Nuk është një ditë “e keqe”, por një ditë që, përmes sfidave dhe emocioneve të vështira, mund të çojë në mësime të vlefshme. Dhe kjo është edhe më e vërtetë për tre shenjat e mëposhtme të zodiakut, të cilët mund të pushtohen nga keqardhje për disa nga veprimet e tyre, nga një tundim të cilit iu dorëzuan, ndonëse menduan se nuk duhej, deri në një gabim në marrëdhënien e tyre të dashurisë. Cilat janë ato dhe çfarë duhet t'i kushtojnë vëmendje të veçantë?

Luani: Jepini të gjitha ose merrni rrugën. Kjo është motoja juaj sot. Ndërsa e dini se kjo këshillë nuk është ideale për çdo situatë, e vërteta është se i përshtatet një shenje si ju. Ju pëlqen të bëni "pauza", siç i quani ju, por ajo që jeni duke bërë në të vërtetë është t'i jepni vetes një justifikim për t'i pasur të gjitha për veten tuaj, por mos i prishni të gjitha sot, kur Jupiteri ju shtyn në drejtim të kënaqësive mëkatare. Mblidhni veten së bashku dhe qëndroni të përqendruar në qëllimin tuaj.

Peshorja: Nuk ka asgjë që të pëlqen më shumë sesa t'i lejosh vetes të jesh i pasionuar pas diçkaje që e do, por të jesh në gjendje të thuash jo. Megjithatë, sot, nën ndikimin e Hënës dhe Jupiterit, ju mund të mos dëgjoni zërat e arsyes dhe të mos arrini t'i rezistoni impulseve tuaja. Madje do të gjeni një mënyrë për të justifikuar sjelljen tuaj, për shembull do t'ia atribuoni stresit tuaj.

Akrepi: Ju pëlqen ideja e disiplinës, të cilën në përgjithësi e aplikoni në jetën tuaj. Ju pëlqen gjithashtu rutina. Si rregull, ju e dini se si të jeni maksimalisht efikas, por sot është një ditë e mirë për t'i çmendur ata. Megjithatë, ajo nuk është e vetmja: Ka ditë të tjera që i lë mënjanë rregullat dhe shkon atje ku fryn era. Mundohuni të qëndroni në tokë ose puna e vështirë që keni bërë deri tani në një fushë mund të shkojë dëm. Varet nga ju që të vendosni.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi