'Këtu sundon prova', Toni Gogu i tregon Salianjit dy parimet që PS nuk i neglizhon te komisioni për "TIMS"

 

Nënkryetari i Komisionit Hetimor për çështjen e administrimit të të dhënave të sistemit "TIMS",  Toni Gogu, tha se dy parime nuk mund të neglizhohen nga mazhoranca.

"Prezumimi i pafajësisë është shumë i rëndësishëm dhe kur themi diçka duhet ta mbështesim me prova. Këtu sundon prova! Provat duhet ta sundojnë këtë sallë deklaroi", deklaroi Gogu.

Më tej ai i sugjeroi kryetarit Ervin Salianji që nëse duan le ta sjellin edhe Gazmend Bardhin si dëshmitar se kishte dëgjuar që ka informacion për këtë çështje.

"Tani në planin paraprak të veprimtarisë së këtij komisioni që unë kam parë ju s'keni asnjë provë" theksoi Gogu.


Lajmi kryesor:

Nis punën komisioni hetimor për ndërhyrjet në ‘TIMS’! Salianji: Do të shikoni spektakël të zi! Të thirret Rama! PS: Edhe Basha edhe Berisha


M.Q./E.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se miratimi i rezolutës e bën më efikase luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Me pistoletë gati për qitje, momenti kur policia kap vlonjatin teksa lëvizte në lagjen '29 Nëtori'

Vlorë/ Me pistoletë gati për qitje, momenti kur policia kap vlonjatin teksa lëvizte në lagjen '29 Nëtori'