Kimë verore pa mish me qepë, speca dhe domate nga zonja Albana

Kimë verore pa mish me qepë, speca dhe domate

Përbërësit:

  • 1 kg qepë
  • 2 fk vaj 
  • 3 speca
  • 2 domate / 1 lgj salcë
  • 4-5 kokrra vezë
  • Kripë, piper
  • Gjethe dafine

Përgatitja:

Qepët e thata të prera në formë rrethi i kaurdisim në zjarr të ngadaltë mbuluar me kapak derisa të zbuten. Më pas hedhim domate ose salcë, specat, kripë, piper të zi, dafinë, ujë dhe i lëmë të gatuhen mirë dhe të mbeten me pak lëng. E kalojmë gatimin në një tavë, e hapim mirë në të gjithë sipërfaqen dhe më pas hedhim vezët pak të larguara njëra- tjetra. Shtojmë kripë e piper i zi dhe e vendosim tavën në furrë të parangrohur dhe e lëmë pak minuta derisa të mpiksen vezët.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?



×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë