Kishin fshehur 353 kg kokainë në dhomën e hotelit ku po qëndronin, arrestohen 4 shqiptarët në Itali! Kishin qenë nën përgjim prej disa ditësh

Kishin fshehur 353 kg kokainë në dhomën e hotelit ku po qëndronin, arrestohen 4 shqiptarët në Itali! Kishin qenë nën përgjim prej disa ditësh

Foto ilustruese

ITALI- 4 shqiptarë, identitetet e të cilëve ende nuk bëhen të ditur kanë rënë në prangat e policisë italiane pasi iu gjet një sasi e madhe droge në dhomën e një hoteli ku po qëndronin në Celle Ligure.

Në operacionin e zhvilluar nga policia italiane pak ditë më parë, në dhomë u gjetën  plot 353 kilogramë kokainë.

Mediat italiane shkruajnë se autoritetet nuk kanë dhënë shumë informacion rreth operacionit pas konsiderohet tepër sekret.

Hetuesit italiane thonë se pronari i hotelit “B&B” ku po qëndronin 4 shqiptarët, nuk ka pasur dijeni rreth ngjarjes dhe rezulton të jetë i pa përfshirë, ndërsa mbetet ende e pa qartë se si një ngarkesë aq e madhe lënde narkotike është futur në ambientet e hotelit apo dhe prej nga cili distancon ka ardhur. Shqiptarët kanë qenë nën përgjime nga hetuesit italian prej disa ditësh derisa polica ka finalizuar operacionin. 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit