Kishin kthyer banesën në 'fermë' kanabisi në Shkodër, arrestohet një 42-vjeçare, në kërkim bashkëshorti i saj! Sekuestrohen 139 kg kanabis e disa fidanë (VIDEO)

SHKODËR- Një 'fermë' kanabisi është zbuluar nga policia në Shkodër, ku është vënë në pranga 42-vjeçara Mariana Vuksanaj dhe është shpallur në kërkim Gjovalin Vuksanaj, 55-vjeç, banues në fshatin Jeran, Shkodër.

Çifti i bashkëshortëve, Mariana Vuksanaj dhe Gjovalin Vuksanaj kishin përshtatur një banesë dhe në kushte laboratorike kultivonin kanabis

Policia ka sekuestruar 139 kg lëndë bimore e dyshuar cannabis sativa, 132 fidanë të dyshuar narkotikë të kultivuar në vazo, 63 llamba elektrike, baza të tjera materiale që shërbenin për kultivimin e kanabisit nëpërmjet llambave elektrike dhe 1 automjet.  

Gjithashtu, gjatë operacionit, në këtë banesë është konstatuar lidhje e paligjshme e energjisë elektrike.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprat penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" kryer në bashkëpunim, "Kultivimi i bimëve narkotike" kryer në bashkëpunim dhe “Vjedhja e energjisë elektrike.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Aksidenti tragjik në Itali/ Historia e shoferit shqiptar, i pafajshëm por me peshën e vdekjes së 5 të rinjve mbi supe: E kam të pamundur të fle