Kishin mbjellë drogë pranë banesave, vihen në pranga dy burra në Tepelenë

Foto ilustruese

TEPELENË- 2 persona janë vënë në pranga në Tepelenë, për kultivim të lëndëve narkotike.

Fatmir Bejko, 57-vjeçar dhe Tomorr Bejko, 44 vjeç, banues në fshatin Dukaj, janë arrestuar në flagrancë pasi, pasi kanë tentuar të kultivojnë bimë narkotike në afërsi të banesave të tyre.  

Materialet për shtetasit e mësipërm i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Bllokuar prej disa orësh, normalizohet situata në Kapshticë, pala greke i përshtatet ritmit shqiptar dhe punon me disa sportele