Kishin ndërtuar pa leje, në plazhet e Jonufrit dhe Borshit, nën hetim 4 persona

Kishin ndërtuar pa leje, në plazhet e Jonufrit dhe Borshit, nën hetim 4 persona

Foto ilustruese

VLORË- Katër persona janë vënë nën hetim në Vlorë pasi ndërtuan pa leje në plazhet e Jonufrit dhe Borshit.

Policia e Vlorës thotë se ka vënë nën hetim 3 personapasi në plazhin e Jonufrit, kishin ndërtuar tenda metalike, pa lejen e organeve kompetente, ndërsa një tjetër pasi në plazhin e Borshit, kishte vënë një mol plastik në ujë, pa lejen e organeve kompetente.

Kontrollet vijojnë në të gjithë vijën bregdetare të qarkut.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm, për veprime të mëtejshme.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Ndeshja Shqipëri-Itali, Veliaj nga ‘Fan Zone’ për Report Tv: Derbi mes vëllezërve

Ndeshja Shqipëri-Itali, Veliaj nga ‘Fan Zone’ për Report Tv: Derbi mes vëllezërve