Kishte fshehur kallashnikov e municion luftarak në çatinë e shtëpisë, shpallet në kërkim 25-vjeçari në Tiranë

Kishte fshehur kallashnikov e municion luftarak në çatinë e shtëpisë, shpallet në kërkim 25-vjeçari në Tiranë

Armët e sekuestruara

TIRANË-  Në banesën e një 25-vjeçari me iniciale H.A, në rrugën "Hamdi Cenoimeri", u gjetën  dhe u sekuestruan një armë zjarri kallashnikov, dy krehra dhe një sasi municioni luftarak.

I riu i kishte fshehur armët pa leje në çatinë e shtëpisë.

Policia u njoftua se në banesën e të riut kishte armë zjarri pa leje, dhe nisur nga kjo policia kreu kontroll të befasishëm ku gjeti dhe armët.

25-vjeçari është shpallur në kërkim për veprën penale "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit".

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të larguar nga funksionet publike bashkëpunëtorët e ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

‘Eh sikur të mos isha i lidhur...’ DJ PM nuk ndal batutat, tregon sa vajza e ndjekin profilin e tij në Instagram

‘Eh sikur të mos isha i lidhur...’ DJ PM nuk ndal batutat, tregon sa vajza e ndjekin profilin e tij në Instagram