Kishte fshehur 34 kg kokainë në kabinën e kamionit, arrestohet shqiptari në Itali

Kishte fshehur 34 kg kokainë në kabinën e kamionit, arrestohet shqiptari në Itali

ITALI- Një shofer kamioni me origjinë shqiptare, që udhëtonte në drejtim të jugut në autostradën Brenner në Bolzano, u ndalua për një kontroll nga policia në barrierën Vipiteno.

Pas kontrollit policia gjeti të fshehura në kabinën e kamionit 34 kilogramë kokainë.

Shqiptari, me banim në Itali, identiteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur, u arrestua dhe ndodhet në burgun e Bolzanos. Seanca për masën e arrestit do të mbahet të mërkurën.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të larguar nga funksionet publike bashkëpunëtorët e ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Tabaku: Standartet dhe vlerat e BE nuk mund të jenë për shitje! Procesi i integrimit rrezikon të kthehet në nul

Tabaku: Standartet dhe vlerat e BE nuk mund të jenë për shitje! Procesi i integrimit rrezikon të kthehet në nul